צלילי המוסיקה של אזור זלצבורג וחבל טירול

אחד היעדים המבוקשים ביותר לטיול בקיץ הקרוב הוא אזור זלצבורג וחבל טירול שנמצאים במרכז ומערב אוסטריה.

נופים הרריים, כפרים עתיקים, ערים ציוריות, אגמים וארמונות והכל ירוק פורח ורענן הקסם של האזור משך אליו במהלך השנים עשירים ומפורסמים רבים, מוסיקאים ואמנים, מלכים, קיסרים ואצילים שבנו כאן את ארמונותיהם, חלקם התגוררו כאן באופן קבוע וחלקם הגיעו לנפוש באתרי המרפא הרבים.

אוסטריה הייתה תמיד מרכז מוסיקלי המזוהה עם הסגנון הקלאסי, מלחינים מוכרים רבים פרחו והתפתחו בה, שוברט, היידן, מאהלר, שטראוס ועוד וכמובן המלחין וולפגנג אמדיאוס מוצרט שנולד בזלצבורג בשנת 1756.

המוסיקה משפיעה גם היום על התיירות באזור זלצבורג, אתרים ומוזיאונים נפתחו במקומות שבהם התגוררו בני משפחתו של מוצרט, פסלים בדמותו וכיכרות שנקראו על שמו הם רק חלק מהמסחור סביב דמותו, כדורי מרציפן טבולים בשוקולד, ליקר, חולצות ואפילו בשמים. אך המפעל היפה ביותר לזכרו הוא ללא ספק פסטיבל זלצבורג שנערך בכל קיץ בעיר, עוד משנת 1920.

זהו הפסטיבל החשוב והמרשים ביותר באירופה למוסיקה קלאסית, אופרה ותיאטרון. השנה (2016) יתקיים הפסטיבל בין התאריכים ה-22 ביולי ועד ה-31 באוגוסט, בתקופה זו צפויה העיר להיות עמוסה במיוחד ומי שרוצה לרכוש כרטיסים לאחד המופעים כדאי שיקדים ויזמין דרך אתר האינטרנט של הפסטיבל – www.salzburgerfestspiele.at

ואיך אפשר שלא להזכיר את הסרט ההוליוודי "צלילי המוסיקה" שיצא בשנת 1965 ושינה את מפת התיירות באזור. הסרט שמבוסס על סיפור החיים האמיתי של משפחת פון טראמפ, צולם בחלקו באזור זלצבורג (וחלק באולפנים בלוס אנג'לס) . תיירים רבים פוקדים את המקומות שבהם רקדו ושרו ג'ולי אנדרוז ושאר השחקנים, ביתן הזכוכית שבארמון הלברון, בית משפחת פון טראמפ, גני מיראבל, המנזר, כר הדשא העצום שגם מופיע בכרזה של הסרט ועוד. מתחנת האוטובוס המרכזית של זלצבורג יוצא סיור מודרך העובר בכל הנקודות לצלילי השירים ברקע.

מחוזות טירול, זלצבורג ואגמי אזור זלצקאמרגוט מציעים גם אתרים שמתאימים לטיולי משפחות, ירידה אל מכרות מלח עתיקים, כניסה למערות קרח, מגלשות הרים, פארקי מים או חבלים, מצודה עם מופע של בזים, גני חיות וארמונות הם רק חלק מהאטרקציות ובשילוב עם טיולים בטבע, הליכה על גשרי עץ בקניונים, עליה אל פסגות האלפים ברכבלים, שייט באגמים וביקור במפלים אפשר לבנות טיול מאורגן מקסים שמתאים לכל קבוצת גיל ובהחלט יכול להיות להתאים בתור טיול לגיל הזהב או טיול משפחות.

רוב האתרים היפים שכדאי לבקר בהם נמצאים במרחקים לא גדולים האחד מהשני, נתון שמאפשר "טיולי כוכב" שבהם אין צורך במעברים ממלון למלון.

שני מוקדים עיקריים טובים ליציאות לטיולים, שניהם סביב הערים הגדולות, זלצבורג – לחבל זלצבורג ואזור האגמים ואינסברוק – לחבל טירול. פחות מומלץ, בעיקר בטיולי משפחות, ללון בערים עצמן, סביב להן יש כפרים רבים שמציעים צימרים יפים ונקיים ובמחירים סבירים.

שדה התעופה הגדול, הקרוב ביותר, הוא השדה של העיר מינכן ובדרך אליו או ממנו כדאי לשלב גם ביקור בדרום גרמניה- חבל בוואריה היפה.

לתכנון מסלול מפורט באוסטריה, ייעוץ לטיול באזור זלצבורג וחבל טירול, תוכלו למלא את הטופס בלשונית "התהליך" ואחזור אליכם.

זלצבורג
מפלי קרימל - אוסטריה