אביב בהולנד – פריחת הצבעוני ויום המלך

הולנד הידידותית היא יעד נהדר לטיול עם ילדים בכל הגילאים, פרחים, סירות, תחנות רוח, שוקי גבינה, אופניים ופארקי שעשועים הם חלק ממה שיש למדינה השטוחה והצפונית להציע לאורחיה.

את הביקור בהולנד ניתן לחלק לכמה נושאים עיקריים שניתן לשלב ביניהם לפי העדפה אישית -תרבות והיסטוריה – ערים גדולות ועיירות עתיקות, בתים שנבנו בסגנון הגותי חמור הסבר או בסגנון הבארוק המצועצע, כפרי דייגים צבעוניים שהמפורסמים והמתויירים שבהם – וולנדם, מארקן ומוניקדם נמצאים על הגדה המערבית של אגם אייסלמיר וכמובן שפע של תחנות רוח שהכניסה אליהן היא בבחינת חובה במהלך הטיול.

ישנם שני מקומות שבהם נמצאים ריכוזים של תחנות רוח רבות, זאנסה סכאנס בצפון וקינדרדייק בדרום, אלו בעצם מוזיאונים פתוחים של כל מה שנחשב ל"הולנדי" טיפוסי, חוות גבינה, קבקבי עץ וכמובן תחנות הרוח שכל אחת מהן מדגימה מלאכה אחרת.

גם ציירים מפורסמים כמו רמברנדט, וורמיר וואן גוך פרחו בהולנד בין המאות ה-17 וה-19. מוזיאון ואן גוך והרייקסמוזיאום שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף, נמצאים בקריית המוזיאונים של אמסטרדם, ששוחרי האומנות לא יפספסו ביקור לפחות באחד מהם.

טבע – מאבקם של ההולנדים בייבוש הים הוא לא פחות מהרואי, חלק גדול משטחה של הארץ נמצא מתחת לפני הים, דבר שמשפיע ישירות על ריבוי התעלות ואפשרויות השיט, השטחים המיובשים מהים והכמות העצומה של הסכרים. במחוז זילנד שנמצא בדרום מערב הולנד ניתן לצפות מקרוב בפרויקט הדלתא, הנדסה ימית מרשימה שבה נבנו 13 סכרי ענק החוסמים את מי הים שהציפו את האזור.

פארק הוחה ולואה הוא הפארק הגדול ביותר לטבע שנמצא במרכז הולנד, למעלה מ-50,000 דונם של שטח מיוער שהטיול בשביליו מתבצע בעיקר עם אופניים, המסלולים עוברים בנופים שונים עם צמחיה מגוונת ובעלי חיים המסתובבים בו בחופשיות.

אטרקציות – אין ספור אטרקציות לילדים ולכל המשפחה נבנו בהולנד, הדולפינריום בהארדרוויק , פארק השעשועים ואליבי שמתגאה במגוון רכבות ההרים הגבוהות שלו, פארק האגדות אפטלינג המקסים שנמצא בדרום, פארק המיניאטורות מדורדם שבהאג, גני חיות רבים, פארקי חבלים אתגריים, פארקי מים ועוד

המוזיאונים של הולנד הם לא רק לאומנות, ישנם מוזיאונים רבים המוקדשים לנושאים מגוונים שמאוד יעניינו גם ילדים ונוער כמו מוזיאון לתחבורה, מוזיאון נמו למדע או מוזיאונים של תעופה וחלל, שעונים ותיבות נגינה לילדים, צעצועים, בתי סירה, מכונות קיטור, מוזיאון הבירה הייניקן וכמובן גם מוזיאון השעווה המפורסם של מאדאם טוסו בכיכר דאם שבאמסטרדם.

תקופת האביב נהדרת לביקור בהולנד כי אז פריחת הצבעונים בשיאה, שורות ארוכות של פרחים פורחים בשדות, וגני קוקנהוף מלאים בשלל צבעים וסוגים של פרחים שנשתלים בכל שנה מחדש בצורה אחרת, חוויה שאסור לפספס. הגנים נמצאים ליד העיר ליסה, כ-40 דקות נסיעה מאמסטרדם.

השנה נפתחו הגנים בין התאריכים – 24.03.16 ועד ל- 16.05.16

מי שרוצה להמשיך את חגיגות פורים מוזמן להגיע להולנד ביום המלך. חגיגות יום ההולדת של המלך נחשבות לחג לאומי הן סוחפות לרחובות המוני אנשים בעיקר במרכז אמסטרדם, משטים המוניים של סירות מקושטות בתעלות, מופעי רחוב, הצגות לילדים, אנשים מחופשים, מוסיקה רועשת, שווקי רחוב, דוכני מזון מהיר, כמות מטורפת של אלכוהול ובערב מופעי זיקוקים.

הצבע השולט ברחובות ביום זה הוא הצבע הכתום שמסמל את בית המלוכה ההולנדי.

יום המלך מתקיים בכל שנה בסוף אפריל. השנה הוא חל בתאריך 27.04.16 , לכל מי שמתכנן להגיע, כדאי להזמין מראש מקום לינה ולהתעדכן דרך אתר האינטרנט של העיר בשלל האירועים המתוכננים.

לתכנון מסלול מפורט בהולנד, ייעוץ לטיול משפחות בהולנד, תוכלו למלא את הטופס בלשונית "התהליך" ואחזור אליכם.

פארק וואליבי - הולנד
פארק אפטלינג - הולנד