לטייל עם ילדים באירופה

 לפני כשלושים שנה, כשהייתי ילדה, לא היה מקובל כמו היום לנסוע עם הילדים לחו"ל.
מי שטסו עם הילדים היו רק אלו שיכלו להרשות לעצמם מבחינה כלכלית , או אלו שהיו נגועים בחיידק הנסיעות .
התמזל מזלי להיות בת להורים מהסוג השני …..
אנשים לא היו "קופצים " לאירופה לסוף שבוע , ונסיעה של פחות משבועיים נחשבה לבזבוז נוראי .
הנסיעות שלי עם המשפחה היו בין שבועיים לחמישה שבועות , בהם "חרשנו" את אירופה עם רכב שכור מצפון לדרום.

אבא שלי צייד אותנו, הבנות , במצלמת פוקט ובפילים וביקש שכל אחת תצלם את שוויץ שלה, או צרפת שלה ,או כל מקום אחר שאליו הגענו .
הטיולים היו צנועים לא קפצנו מאטרקציה לאטרקציה מהממת יותר , אבל היינו ביחד,
ראינו המון מקומות חדשים וצברנו חוויות כמשפחה, לא ישנו במלונות מפוארים ואת רוב הארוחות אכלנו בחיק הטבע, בשדות ירוקים או לצידי נחלים שוצפים ,היינו כותבים גלויות לסבים ולדודים (שלרוב הגיעו לארץ אחרי שכבר חזרנו ..)

ולא SMS שמגיע מידית אבל בלי התמונה והבול .היום כבר ישנן משפחות רבות שטסות עם הילדים לחו"ל , ישנם הנוסעים בטיולים המאורגנים כמו טיולי בר מצווה,ישנם הנוסעים לקלאבים או כפרי נופש , ויש משפחות "אמיצות " שהולכות על כל הקופה – טיול עצמאי עם הילדים,שכולל את כל שלבי התכנון ההזמנה והביצוע !

כל האפשרויות טובות ומהנות אך האפשרות השלישית גורמת לעיתים לחששות , להתלבטויות ולהתרגשות מסוג שונה. לכל אלו המתלבטים אני אומרת מניסיון – לכו על זה !!!

לחוויות שנשארו בליבי ובלב אחיותיי מטיולינו עם ההורים –אין תחליף, ובטיולים שלי עם בעלי והילדים אני שומרת עלאותה הנוסחה ומקווה שהם יושפעו באופן דומה …. נכון להיום הם נשמעים מרוצים למדיי !

נסיעה עם הילדים שונה מאוד מנסיעה בזוג או עם חברים ונדרשים לה משאבים רבים יותר,מבחינה כספית, נפשית וארגונית, תכנון טוב והכנה נכונה של הילדים יכולים לעזור להפיכת החוויה למושלמת .

נכון , לפעמים יש קשיים במהלך הטיול , הילדים יכולים לקטר ונראה שהדברים לא ממש מסתדרים כמו בחלום, אבל כנראה שזה חלק מהעניין אצל כולם .. כשחוזרים הביתה גם "התקלות" מסופרות כחוויה,

תנסו להקשיב כשהם מספרים על הטיול לחברים או למשפחה ותגלו שהם קיבלו המון .
אם גם אתם תתנו להם מצלמות (לא צריך להוציא את הפוקט מהמוזיאון , יש להם מצלמות בפלאפונים .. )

תראו איך הם חוו את הטיול . אני גיליתי אצל הבנים שלי עשרות צילומים של אופנועים , מכוניות פרארי ופורשה … אבל גם את אירופה שלהם .